مدت ماندگاری کربوکسی تراپی واژن

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی واژن

زیبایی در ناحیه تناسلی در افزایش اعتماد به نفس زنان و بهبود کیفیت رابطه جنسی آن ها بسیار موثر است برای زیبایی واژن و اندام تناسلی انواع جراحی های زیبایی از جمله تنگ کردن واژن، لابیاپلاستی، پرینورافی، تزریق ژل به واژن و… انجام می شود. تیرگی های پوست در واژن یکی از دغدغه های مهم در زمینه زیبایی ناحیه تناسلی برای زنان به شمار می رود. در این مقااله با معرفی کربوکسی تراپی به عنوان روشی موثر و کم عارضه برای رفع تیرگی و لک های پوستی و بیان مدت ماندگاری کربوکسی تراپی واژن اطلاعات مفیدی با استفاده از منابع مختلف معتبر و علمی در اختیارتان قرار می دهیم.

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

از روش کربوکسی تراپی برای رفع تیرگی های پوست در مناطق مختلف بدن انجام می شود اساس انجام کربوکسی تراپی تزریق کربن دی اکسید به بافت های زیرین پوست از طریق سوزن های کوچک دستگاه کربوکسی تراپی است.

درمان تیرگی واژن با روش کربوکسی تراپی در زنان به دلیل تاثیرگذاری و عوارض محدود، از محبوبیت بالایی برخوردار است.تزریق کربن دی اکسید به پوست، خون رسانی به بافت را افزایش می دهد با باز شدن عروق خونی و افزایش اکسیژن رسانی به بافت، تغذیه و رشد و ترمیم سلول ها افزایش می یابد و در نتیجه مشکلات پوستی موجود در منطقه مورد نظر، به حد زیادی اصلاح می شود. کربوکسی تراپی واژن برای رفع چروک و شل شدن پوست واژن و سلولیت نیز کاربرد دارد.

مکانیسم عمل کربوکسی تراپی

دلیل اصلی بروز عارضه و آسیب های پوستی و طولانی بودن اثر زخم روی پوست، کم بودن گردش خون در آن قسمت از بدن می باشد. در روش کربوکسی تراپی با ایجاد تغییراتی در حجم کربن دی اکسید موجود در سلول های بافت باعث تغییر جریان خون و گردش بیشتر در آن منطقه می شود. کربن دی اکسید به عنوان محصول تنفس سلولی و ماده ی سمی از بدن دفع می شود و سلول های بدن حین تنفس سلولی از گلبول های قرمز خون  اکسیژن جذب کرده و دی اکسید کربن را به خون منتقل می کنند.

در کربوکسی تراپی با تزریق کربن دی اکسید به بافت تراکم دی اکسید کربن بالا می رود و جریان خون برای تصفیه سلول ها و اکسیژن دهی افزایش می یابد. در نتیجه تیرگی های پوست بر اثر کمبود جریان خون درمان می شود.

امکان انجام کربوکسی تراپی در قسمت هایی از بدن مانند پلک، صورت، گردن، بازوها، معده، باسن و پاها و… نیز وجود دارد.

در این مقاله بیشتر به بررسی کربوکسی تراپی واژن پرداخته می شود.

دستگاه کربوکسی تراپی

دستگاه کربوکسی تراپی به طور معمول دارای مخزنی برای نگهداری کربن دی اکسید است که این مخزن  با لوله ها به جریانی برای کنترل میزان کربن دی اکسید متصل می شود. میزان سرعت انتقال کربن دی اکسید به تشخیص پزشک قابل تغییر و تنظیم است.

گاز کربن دی اکسید از مخزن خارج می شود و پس از دستگاه تنظیم کننده به لوله ای فیلتردار و استریل منتقل می شود و پس از اطمینان از خلوص با یک سوزن باریک توسط پزشک به پوست بیمار تزریق می شود.

درمان سلولیت با کربوکسی تراپی

زمانی که گاز کربن دی اکسید به سلول های بافت چربی تزریق می شود به دلیل بالا رفتن حجم کربن دی اکسید موجود در سلول ها، سیستم ایمنی بدن سلول های چربی را سمی و آلوده قلمداد می کند و آن ها را از بین می برد.

مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی

مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی واژن به عوامل متعددی از جمله سن بیمار، جنس و ویژگی های پوست و واکنش پوست به تزریق کربن دی اکسید بستگی دارد. عوامل محیطی و آلودگی هایی از قبیل مصرف دخانیات در ماندگاری اثر کربوکسی تراپی تاثیر سوء دارد. با توجه به موارد فوق می توان گفت: با انجام کربوکسی تراپی در ناحیه واژن خود می توانید تا میانگین به مدت 6 ماه از مزایای آن بهره مند شوید.

معمولاٌ افراد برای کسب بهترین نتیجه ممکن در تعداد دفعات بیشتر این روش است