دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

در حیقیقت جراحی لابیا پلاستی  یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود، که برروی لابیا های ماینور انجام می گردد. لابیا های ماینور در اطراف دهانه ی واژن را تا کلیتوریس می‌پوشانند. برای جراحی لابیاپلاستی، قسمتهای اضافی لابیاهای ماینوری که اغلب خیلی بزرگ هستند، برداشته می‌شود. اندازه و بزرگی لابیا ها در بعضی از دختران علاوه بر مشکلات زیبایی باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در آنها می شود.
به توجه به این علت، این دختران به دنبال عمل زیبایی واژن که تحت عنوان جراحی لابیاپلاستی شناخته می شود، هستند. اما به طور کلی نگران این هستند که لابیاپلاستی باعث آسیب دیدگی پرده بکارت آنها شود یا خیر . در این نوشته میخواهیم به نگرانیها و سوالات شما درخصوص جراحی لابیا پلاستی برای دختران باکره پاسخ دهیم. اگر قصد انجام جراحی زیبایی واژن در تهران را دارید، حتما این مقاله را تا آخر بخوانید.

چرا جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره انجام می‌شود؟

عمل لابیاپلاستی برای کم کردن اندازه و کوچک کردن لابیا های ماینور و یا متقارن کردن اندازه لابیا ها انجام می گردد. برخی از دختران به دلایل ژنتیک، اختلالهای هورمونی و غیره، رشد لابیا های ماینورشان درطی دوران بلوغ زیاد هست و بیش از حالت عادی بزرگ می‌شوند.
بزرگی اندازه ی لابیا ها مشکلات زیبایی، بهداشتی و در آینده مقاربت‌های دردناکی را برای بسیاری از دختران به همراه دارد. به همین جهت این دختران به فکر انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر در تهران می افتند. چون بعد از لابیاپلاستی فرم لبهای واژن آنها می تواند به اندازه عادی و متقارن خود قبل از شروع بلوغ‌شان برگردد.

بیشتر بخوانید
جراحی لابیاپلاستی

مشکل بزرگ بودن لابیا های دختران چیست؟

با توجه به آناتومی واژن خانم ها، بزرگی لابیا ها یک نوع بیماری نیست اما میتواند دلیل عدم رضایت دختران از شکل و ظاهر واژن خود شود. این دختران اغلب نگران ازدواج‌شان در آینده و ظاهر لابیا ها هستند. بزرگی لابیا ها مشکل های دیگری را نیز به دنبال دارد. مثلا:

 • کاهش اعتماد به نفس در  دختران
 • تیرگی و چین و چروک زیاد لابیا ها
 • انحراف مسیر ادرار و عفونت‌های ادراری مکرر
 • درد و سوزش ورودی رحم در هنگام ورزش یا برخی از کارهای روزمره
 • درد، خارش و سوزش ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ یا شلوار‌جین
 • تمیز نشدن درست ناحیه تناسلی

همچنین رشد لابیاها در بعضی از این دختران نامتقارن است و یکی از لبه ها بزرگتر از دیگری است. این لابیاها معمولا ظاهر افتاده و آویزانی دارند که قاعدتا خوشایند هیچ کس نیست.

 

آیا دختران باکره می توانند جراحی لابیا پلاستی را انجام دهند؟

یکی از مهم ترین دغدغه‌ها برای لابیا پلاستی در دختران باکره، آسیب به پرده بکارت است. اما باید بدانید که این جراحی در بیرون واژن انجام می شود و ارتباطی به پرده‌ی بکارت که در ورودی دهانه‌ی ورودی رحم قرار گرفته ندارد. تنها در صورت وارد شدن هر چیزی به واژن، بکارت پاره می شود. پس با خیال راحت می توانید لابیاپلاستی را مثل لیزر موهای زائد یا روشن سازی واژن در تهران انجام دهید.

عوارض تغییر سایز و شکل لب های واژن در تهران

دغدغعه‌های دیگری هم از طرف برخی مادرها برای تغییر سایز و شکل لب‌های واژن وجود دارد. این نگرانی‌ها عبارتند از:

 1. به جا ماندن جای برش و بخیه
  در شرایطی که عمل لابیاپلاستی را نزد بهترین دکتر لابیاپلاستی شیراز انجام دهید، نباید نگران ماندن جای جراحی یا بخیه ها باشید. چون بهترین جراحان لابیاپلاستی شیراز از بهترین کیفیت نخ بخیه و تکنیکهای برش و بخیه زدن استفاده می کنند. تکنیک بخیه آنها طوری است که باز نمی شود. بعد از افتادن بخیه لابیاپلاستی، طوری لابیاها بهم جوش می خورند که فقط متخصص عمل زیبایی زنان می تواند متوجه انجام این جراحی شود.

  بنابراین بعد از ازدواج هم مشخص نمی شود که این جراحی را قبلا انجام داده اید. برای اطمینان بیشتر می توانید لابیاپلاستی با لیزر در تهران را نزد خانم دکتر مژده نامداری انجام دهید. برشهای این لیزر بسیار تمیزتر بوده و کمترین صدمه را به بافتهای واژن می زند. همچنین در اکثر موارد هیچ نیازی به بخیه‌ی لابیا بعد از برش آنها با لیزر نیست.

 2. درد و خونریزی عمل لابیاپلاستی
  یک نگرانی دیگری که دختران برای انجام جراحی زیبایی واژن درخصوص عوارض عمل لابیاپلاستی است. این عمل زیبایی با بی‌حسی موضعی انجام می شود و بدون درد است. درد بعد از عمل هم شدید نیست و با مسکن های ساده قابل کنترل است.
  لابیاپلاستی با لیزر بدون خونریزی است یا در نهایت یکی دو قطره خونریزی دارد. چون موقع جراحی، گرمای لیزر باعث بسته شدن سر عروق خونی می شود. با انجام صحیح اقدامات بعد از لابیاپلاستی نیز احتمال بروز عفونت یا عوارض دیگر بعد از عمل وجود ندارد.
بیشتر بخوانید
سوالات رایج درباره درمان شل شدگی واژن با RF هیگز در تهران

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *