دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / علل و نشانه های شل شدگی در واژن چیست ؟
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

علل و نشانه های شل شدگی در واژن چیست ؟

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

نشانه های شل شدگی در واژن چیست ؟

بسیاری از بانوانی که به گشادی واژن دچار می شوند، معمولا در وهله ی اول مشکلاتی با ارگاسم خود خواهند داشت. از طرفی با کاهش حس جنسی اغلب بی میلی جنسی نیز رخ می دهد، این مورد همچنین کاهش حس جنسی همسران آنها را نیز بدنبال خواهد داشت. از سایر علائم این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پرولاپس رحم یا مثانه
  • بی‌اختیاری ادراری
  • بد فرمی واژن

بانوانی که با شلی واژن مواجه هستند، اکثرا پس از مدتی دچار عوارضی همچون خشکی واژن، یا حتی عفونت های در واژن خود نیز خواهند شد.

اما یک سوال مهم چرا واژن گشاد می شود؟

درخصوص علل گشاد شدن واژن می توان به عواملی همچون افزایش سن، شل شدن عضله های کف لگن اشاره کرد که مهمترین های آنها می باشد. البته باید توجه داشت، در برخی موارد این گشاد شدن ارثی است. و عملا ژنتیک این افراد نسبت به سایرین عضلات شل تری دارند. سایر دلایل دیگر عبارت اند از:

  1. کاهش سطح هورمون استروژن: گاها در هنگام یائسگی تغییرات هورمونی رخ می دهد که میتواند باعث این مشکل در زنان شود. اگرچه دلایل دیگری نیز میتواند در خصوص تغییرات هورمونی تاثیر گذار باشد، مهمترین آن همین تغییرات افزایش سن و یائسگی است.
  2. زایمان های متعدد: معمولا زایمان های طبیعی و پشت سر هم از دلایل مهم و اصلی واژن است، به ویژه که در مواردی که سر نوزاد بزرگ باشد، یا نوزاد درشت اندام باشد.
  3. یبوست زیاد و مکرر:  به طور کلی یبوست باعث افزایش فشار به عضلات کف لگن و ضعف آنها می شود، ضعف در این عضلات در گشادی واژن نقش بسیار مهمی دارند.

البته قابل توجه است که خوشبحاته امروزه، روشهای بسیار سریعی که موثر نیز هستند برای درمان این مشکل در خانم ها وجود دارد که یکی از آنها روش RF واژینال است که می توانید در اینجا بخوانید.

بیشتر بخوانید
مدت ماندگاری کربوکسی تراپی واژن

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مطب