دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
اشتراک گذاری

در حیقیقت جراحی لابیا پلاستی  یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود، که برروی لابیا های ماینور انجام می گردد. لابیا های ماینور در اطراف دهانه ی واژن را تا کلیتوریس می‌پوشانند. برای جراحی لابیاپلاستی، قسمتهای اضافی لابیاهای ماینوری که اغلب خیلی بزرگ هستند، برداشته می‌شود. اندازه و بزرگی لابیا ها در بعضی از دختران علاوه بر مشکلات زیبایی باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در آنها می شود.
به توجه به این علت، این دختران به دنبال عمل زیبایی واژن که تحت عنوان جراحی لابیاپلاستی شناخته می شود، هستند. اما به طور کلی نگران این هستند که لابیاپلاستی باعث آسیب دیدگی پرده بکارت آنها شود یا خیر . در این نوشته میخواهیم به نگرانیها و سوالات شما درخصوص جراحی لابیا پلاستی برای دختران باکره پاسخ دهیم. اگر قصد انجام جراحی زیبایی واژن در تهران را دارید، حتما این مقاله را تا آخر بخوانید.

چرا جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره انجام می‌شود؟

عمل لابیاپلاستی برای کم کردن اندازه و کوچک کردن لابیا های ماینور و یا متقارن کردن اندازه لابیا ها انجام می گردد. برخی از دختران به دلایل ژنتیک، اختلالهای هورمونی و غیره، رشد لابیا های ماینورشان درطی دوران بلوغ زیاد هست و بیش از حالت عادی بزرگ می‌شوند.
بزرگی اندازه ی لابیا ها مشکلات زیبایی، بهداشتی و در آینده مقاربت‌های دردناکی را برای بسیاری از دختران به همراه دارد. به همین جهت این دختران به فکر انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر در تهران می افتند. چون بعد از لابیاپلاستی فرم لبهای واژن آنها می تواند به اندازه عادی و متقارن خود قبل از شروع بلوغ‌شان برگردد.

مشکل بزرگ بودن لابیا های دختران چیست؟

با توجه به آناتومی واژن خانم ها، بزرگی لابیا ها یک نوع بیماری نیست اما میتواند دلیل عدم رضایت دختران از شکل و ظاهر واژن خود شود. این دختران اغلب نگران ازدواج‌شان در آینده و ظاهر لابیا ها هستند. بزرگی لابیا ها مشکل های دیگری را نیز به دنبال دارد. مثلا:

 • کاهش اعتماد به نفس در  دختران
 • تیرگی و چین و چروک زیاد لابیا ها
 • انحراف مسیر ادرار و عفونت‌های ادراری مکرر
 • درد و سوزش ورودی رحم در هنگام ورزش یا برخی از کارهای روزمره
 • درد، خارش و سوزش ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ یا شلوار‌جین
 • تمیز نشدن درست ناحیه تناسلی
بررسی و معرفی انواع جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی)
بیشتر بدانید

همچنین رشد لابیاها در بعضی از این دختران نامتقارن است و یکی از لبه ها بزرگتر از دیگری است. این لابیاها معمولا ظاهر افتاده و آویزانی دارند که قاعدتا خوشایند هیچ کس نیست.

 

آیا دختران باکره می توانند جراحی لابیا پلاستی را انجام دهند؟

یکی از مهم ترین دغدغه‌ها برای لابیا پلاستی در دختران باکره، آسیب به پرده بکارت است. اما باید بدانید که این جراحی در بیرون واژن انجام می شود و ارتباطی به پرده‌ی بکارت که در ورودی دهانه‌ی ورودی رحم قرار گرفته ندارد. تنها در صورت وارد شدن هر چیزی به واژن، بکارت پاره می شود. پس با خیال راحت می توانید لابیاپلاستی را مثل لیزر موهای زائد یا روشن سازی واژن در تهران انجام دهید.

عوارض تغییر سایز و شکل لب های واژن در تهران

دغدغعه‌های دیگری هم از طرف برخی مادرها برای تغییر سایز و شکل لب‌های واژن وجود دارد. این نگرانی‌ها عبارتند از:

 1. به جا ماندن جای برش و بخیه
  در شرایطی که عمل لابیاپلاستی را نزد بهترین دکتر لابیاپلاستی شیراز انجام دهید، نباید نگران ماندن جای جراحی یا بخیه ها باشید. چون بهترین جراحان لابیاپلاستی شیراز از بهترین کیفیت نخ بخیه و تکنیکهای برش و بخیه زدن استفاده می کنند. تکنیک بخیه آنها طوری است که باز نمی شود. بعد از افتادن بخیه لابیاپلاستی، طوری لابیاها بهم جوش می خورند که فقط متخصص عمل زیبایی زنان می تواند متوجه انجام این جراحی شود.

  بنابراین بعد از ازدواج هم مشخص نمی شود که این جراحی را قبلا انجام داده اید. برای اطمینان بیشتر می توانید لابیاپلاستی با لیزر در تهران را نزد خانم دکتر مژده نامداری انجام دهید. برشهای این لیزر بسیار تمیزتر بوده و کمترین صدمه را به بافتهای واژن می زند. همچنین در اکثر موارد هیچ نیازی به بخیه‌ی لابیا بعد از برش آنها با لیزر نیست.

 2. درد و خونریزی عمل لابیاپلاستی
  یک نگرانی دیگری که دختران برای انجام جراحی زیبایی واژن درخصوص عوارض عمل لابیاپلاستی است. این عمل زیبایی با بی‌حسی موضعی انجام می شود و بدون درد است. درد بعد از عمل هم شدید نیست و با مسکن های ساده قابل کنترل است.
  لابیاپلاستی با لیزر بدون خونریزی است یا در نهایت یکی دو قطره خونریزی دارد. چون موقع جراحی، گرمای لیزر باعث بسته شدن سر عروق خونی می شود. با انجام صحیح اقدامات بعد از لابیاپلاستی نیز احتمال بروز عفونت یا عوارض دیگر بعد از عمل وجود ندارد.
آشنایی با روش های کاهش درد زایمان طبیعی
بیشتر بدانید

سوالات متداول عمل لابیاپلاستی

 • هزینه عمل لابیاپلاستی چگونه تعیین می شود؟
  اشتراک گذاری

  هزینه جراحی لابیاپلاستی، همانند سایر جراحی‌های زیبایی، نسبت به متغیرهای متعددی اعم از نوع روش جراحی، مکان انجام عمل، تجربه پزشک و انتظارات شما متغیر است. البته هزینه عمل به وسیله لیزر یا دستگاه RF مناسب تر از جراحی است. جهت دریافت مشاوره و بررسی شرایط شما با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

  02122884654 09374053325

  اشتراک گذاری
 • ممکن است قسمت های لب بعد از جراحی لابیاپلاستی دوباره ظاهر شوند؟
  اشتراک گذاری

  خیر، بهبودی دائمی است و بافت های برداشته شده هرگز دوباره رشد نمی کنند.

  اشتراک گذاری
 • آیا می توان عمل تنگ کردن واژن را همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام داد؟
  اشتراک گذاری

  بله هر دو عمل لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن را می توان باهم انجام داد.

  اشتراک گذاری
 • آیا عمل لابیاپلاستی عوارض خطرناکی دارد؟
  اشتراک گذاری

  خیر، این عمل اگر توسط پزشک مجرب انجام شود خطری به جز خونریزی کم وجود ندارد.

  در این فایل صوتی دکتر مژده نامداری در خصوص عوارض عمل لابیاپلاستی توضیح می دهند.
  اشتراک گذاری
 • آیا عمل پرینورافی را میتوان با لابیاپلاستی انجام داد؟
  اشتراک گذاری

  بله، همزمان با این عمل میتوان عمل پرینورافی، واژینوپلاستی را انجام داد. بعضی افراد همزمان با این جراحی تقاضای تزریق چربی و یا ژل به نایه لابیاماژور را دارند که قابل انجام است.

  در این فایل صوتی دکتر مژده نامداری در خصوص جراحی های دیگر همزمان با لابیاپلاستی توضیح می دهند
  اشتراک گذاری
 • آیا جراحی لابیاپلاستی برای افراد مجرد قابل انجام است؟
  اشتراک گذاری

  بله، دختران مجرد و باکره نیز می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند و به هیچ وجه به پرده بکارت آسیبی نمی‌رساند. در واقع پرده بکارت تقریباً 3-4 سانتی متر در داخل قسمت های لب قرار دارد و به هیچ وجه ربطی به ناحیه عمل ندارد. یک مقاله مجزا در این خصوص تهیه شده است که میتوانید به آن رجوع کنید:

  تنگ کردن واژن با پرینورافی
  بیشتر بدانید

  آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

  اشتراک گذاری
 • آیا بیمه های درمانی جراحی زیبایی را پوشش می دهند؟
  اشتراک گذاری

  متاسفانه بسیاری از شرکت های بیمه هزینه جراحی زیبایی پلاستیک را پرداخت نمی کنند.

  اشتراک گذاری
 • اشتراک گذاری
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 3 میانگین: 5]
  برچسب ها:
  دکتر مژده نامداری

  دکتر مژده نامداری

  متخصص زنان و زایمان و نازایی

  دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران، فارغ التحصيل از رشته پزشكي عمومي سال ١٣٨٦، فارغ التحصيل از رشته تخصصي جراحي زنان  و زايمان سال ١٣٩٤ و دارای سابقه فعاليت به عنوان هيات علمي دانشگاه و نیز دارای 4 سال سابقه ی جراحي در شهرهاي پر جمعيت  استان  خوزستان و در پایان گذراندن دوره هاي مختلف تكميلي طب زنان با تمركز بر جراحي هاي زيبايي زنان، با تکنیک های به روز و دانش بالا، به فعالیت های پزشکی مشغول بوده و آماده ی ارائه خدمات درمانی به بانوان می باشد.

  جهت دریافت مشاوره و یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

  (شماره تماس مطب -> 02122884654) (فقط واتساپ -> 09374053325)


  اینستاگرام دکتر نامداریواتساپ دکتر نامداری

  مقالات مرتبط

  پرسش و پاسخ با دکتر مژده نامداری

  سوالات شما در اسرع وقت توسط دکتر و یا مشاورین کلینیک پاسخ داده می شود.

  0 دیدگاه

  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Buttonتماس با مطب