دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / ترمیم پرده بکارت (هایمنوپلاستی) / آیا امکان ترمیم بکارت بدون عمل وجود دارد؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

آیا امکان ترمیم بکارت بدون عمل وجود دارد؟

آیا امکان ترميم بكارت بدون عمل وجود دارد؟

ترمیم بکارت بدون عمل یکی از سوالات بحث‌برانگیز امروز برخی از بانوان است و بسیاری از دخترها به دنبال انجام آن هستند. اما آیا ترمیم پرده باکرگی بدون عمل امکان‌پذیر است؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

ترمیم بکارت چیست؟

پرده بکارت یا هایمن (hymen) یک قطعه کوچک و نازک از بافت گوشتی است که در دهانه واژن شما قرار دارد. اندازه، شکل و ضخامت پرده بکارت برای هر زن منحصر به فرد است. هنگامی که به دنیا می آیید، پرده بکارت معمولاً یک تکه بافت حلقه ای شکل است که دهانه واژن شما را احاطه کرده است. گاهی اوقات فقط قسمت پایین دهانه واژن شما را می پوشاند. در موارد نادر، پرده بکارت کل دهانه واژن شما را می پوشاند و باعث مشکلاتی در قاعدگی می شود.

اگرچه فقدان پرده بکارت به طور کلی به عنوان نشانه ای از فعالیت جنسی شناخته می شود، اما در واقع شاخص خوبی برای اینکه آیا فرد رابطه جنسی داشته است یا خیر، نیست. در واقع پرده بکارت نرم و کشسان است و از آنجایی که پرده بکارت از بافت نرم ساخته شده است، می تواند در اثر فعالیت های ساده مانند قرار دادن تامپون یا ورود یک جسم خارجی پاره شود.

آیا امکان ترمیم بکارت بدون عمل وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر؛ هیچ راهی بجز عمل پرده بکارت (هایمنوپلاستی) نمیتواند پرده بکارت را ترمیم کند. زیرا بافت پرده بکارت خود به خود بازسازی و ترمیم نمی شود. در این ویدئو دکتر مژده نامداری درباره پرده بکارت توضیحاتی ارائه می دهند.

 

شاید در اینترنت ترمیم پرده بکارت به روش خانگی با گیاهان دارویی و یا نام کپسول‌هایی که در واژن قرار می‌گیرند و با نام «پرده بکارت مصنوعی» به بازار عرضه می‌شوند را شنیده باشید. این کپسول‌های در ایالت متحده آمریکا به فروش می رسد. چینی محصولی حاوی مایعی به رنگ خون هستند که در محل پرده‌ بکارت به صورت شیاف داخل واژن قرار می گیرد و بعد از استفاده تحت رطوبت و گرمای بدن با آمیزش جنسی، خون را به داخل واژن می‌ریزد و به نظر می‌رسد که پارگی پرده‌ بکارت اتفاق افتاده است. روش های ترمیم بکارت بدون عمل غیرواقعی است و حتی ایمن و موثر نیستند و ممکن است با عوارض جانبی نیز همراه باشد.

معرفی انواع جراحی زیبایی واژن زنان
بیشتر بدانید

هایمنوپلاستی چیست؟

هایمنوپلاستی یک عمل جراحی است که امکان بازسازی پرده بکارت را فراهم می کند. یکماه پس از جراحی، پرده بکارت شما بهبود یافته و ترمیم می شود. اولین باری که اکثر بیماران ترمیم پرده بکارت ما بعد از جراحی رابطه جنسی برقرار می کنند، پرده بکارت همانطور که انتظار می رود قابلیت خونریزی داشته‌ و باکرگی خانم را به این شکل نشان می دهد. معمولاً هیچ نشانه ای از انجام عمل جراحی ترمیم پرده بکارت دیده نمی شود و بیماران ما به طور کامل می توانند انتظارات فرهنگی یا مذهبی خانواده و همسر آینده خود را برآورده کنند.

عمل ترمیم بکارت هایمنوپلاستی

عمل هایمنوپلاستی بستگی به وضعیت و شدت پارگی پرده شما متفاوت است:

 1. اگر بقایا پرده بکارتتان وجود داشته باشد این بقایا به هم دوخته می شود و پرده بکارت شما ترمیم و سالم می شود.
 2. اگر هیچ بقایایی از بکارت شما نمانده باشد از بافت واژن کشیده و پرده بکارت بازسازی می شود.

نحوه تشخیص سلامت پرده بکارت

وقتی پرده بکارت شما پاره می شود، بیشتر بانوان درد خفیفی و خونریزی خفیفی را تجربه می کنند. با این حال، برخی هیچ کدوم از این احساس را ندارند. تنها راه برای تشخیص نوع پرده بکارت و اینکه آیا پرده بکارت شما سالم است یا نه این است توسط پزشک زنان معاینه شوید. تشخیص باکرگی دختران را میتوان با اولین دخول به خوبی تشخیص داد.

سوالات پرتکرار درباره ترمیم پرده بکارت

 • علائم نداشتن بكارت چیست؟

  تعداد کمی از دختران از بدو تولد پرده بکارت ندارند. نداشتن بکارت علائم خاصی ندارد و جهت تشخیص نوع پرده بکارت و یا عدم داشتن پرده بکارت، نیاز به معاینه توسط پزشک متخصص زنان دارد.

 • علائم بعد از پارگي بكارت چگونه است؟

  علائم پس از پارگی پرده بکارت ممکن است متنوع باشند و بستگی به شدت و میزان پارگی و ویژگی‌های فرد داشته باشد. در اینجا چندین علامت کلی که ممکن است پس از پارگی پرده بکارت ظاهر شود، آورده شده است:

  1. خونریزی: پس از پارگی پرده بکارت، خونریزی معمول است. این خونریزی ممکن است به مدت چند روز تا یک هفته ادامه داشته باشد.
  2. درد: برخی از افراد ممکن است درد ملموسی احساس کنند، اما این درد معمولاً برای مدت کوتاهی است و با گذشت زمان کاهش می‌یابد.
  3. تورم: ناحیه دور پرده بکارت ممکن است به مدت کوتاهی تورم داشته باشد.
  4. تغییر در الگوی خونریزی قاعدگی: پارگی پرده بکارت ممکن است تأثیری بر الگوی خونریزی قاعدگی داشته باشد. در برخی موارد، افزایش یا کاهش خونریزی ممکن است اتفاق بیافتد.
  5. عفونت: در صورت عدم رعایت بهداشت مناسب یا در صورت وجود شرایطی که عفونت را تسهیل می‌کند، ممکن است عفونت‌های جلدی یا تناسلی رخ دهد.
 • ایا مالش باعث پارگی پرده بکارت می شود؟

  پرده بکارت یک غشاء نازک بافتی است که دهانه واژن را پوشش می‌دهد و عمدتاً در داخل اندام تناسلی قرار دارد. مالش ناحیه خارجی باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

 • تفاوت رنگ خون پريود و بكارت

  رنگ خون پریود و خونی که از پارگی پرده بکارت ایجاد می‌شود، ممکن است متفاوت باشد. در زیر تفاوت‌هایی بین این دو نوع خون ذکر شده است:

  خون پریودی یا عادت ماهانه:

  1. در ابتدای دوره پریود، ممکن است خون کمی تیره باشد و از رنگ قرمز به سمت رنگ قهوه‌ای یا مشکی تغییر کند.
  2. در دوره پریود، معمولاً مقدار خون بیشتر است و ممکن است به شدت بر روی لباس‌ها مشخص شود.

  خون از پارگی پرده بکارت:

  1. رنگ خون پارگي بكارت معمولاً دارای رنگ قرمز روشن است.
  2. معمولاً مقدار خونی که از پارگی پرده بکارت منتشر می‌شود، کمتر از دوره پریود است.
  3. خون از پارگی پرده بکارت ممکن است رقیق تر باشد و به نظر لطیف‌تر باشد.
 • فاصله دهانه واژن تا بكارت چقدر است؟

  موقعیت و فاصله دقیق دهانه واژن نسبت به پرده بکارت (هایمن) می‌تواند متغیر باشد و بستگی به ویژگی‌های فیزیکی هر فرد دارد. این اطلاعات ممکن است در میان دختران مختلف متفاوت است. همچنین، این فواصل در افراد مختلف ممکن است به دلیل عوامل ژنتیک، نژاد، و شرایط فیزیولوژیکی متفاوت باشد. در اکثر زنان، دهانه واژن و پرده بکارت در ناحیه نزدیک به هم قرار دارند.

 • آیا با انگشت باکرگی از بین میرود؟

  انجام این کار ممکن است باعث آسیب به پرده بکارت شود،  اگر تقریبا به اندازه یک بند انگشت به داخل واژن فرو کنید به احتمال زیاد به پرده بکارت خود آسیب زدید. برای تشخیص دقیق وضعیت پرده بکارت و اطمینان از باکرگی، مشاوره با پزشک تخصصی زنان و زایمان توصیه می‌شود.

 • از کجا بفهمم ارتجاعی هستم؟

  تشخیص نوع پرده بکارت، یعنی تشخیص ارتجاعی یا عدم ارتجاعی بودن پرده بکارت، نیاز به معاینه توسط پزشک متخصص زنان دارد.

برچسب ها: ترمیم هایمن
دکتر مژده نامداری

دکتر مژده نامداری

متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران و عضو هيات علمي دانشگاه می‌باشد. دکتر نامداری 4 سال سابقه‌ی جراحی در شهرهای پرجمعيت استان خوزستان را دارد و از سال 1386 مشغول به طبابت می‌باشد. دکتر نامداری دوره‌های مختلف تكميلی طب زنان با تمركز بر جراحی زيبایی زنان، با تکنیک‌های روز و استفاده از بهترین دستگاه‌های کربوکسی تراپی، پلاسما جت، پلاسما DBD، آر اف سرجیکال و میکرونیدلینگ به فعالیت‌های پزشکی مشغول است و آماده‌ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان می باشد.

جهت دریافت مشاوره و یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

(شماره تماس مطب -> 02122884654) (فقط واتساپ -> 09374053325)


اینستاگرام دکتر نامداریواتساپ دکتر نامداری

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ با دکتر مژده نامداری

سوالات شما در اسرع وقت توسط دکتر و یا مشاورین کلینیک پاسخ داده می شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیامتان را از طریق SMS به شماره 09374053325 ارسال کنید.
Call Now Buttonتماس با مطب