دکتر مژده نامداری / بارداری و زایمان / زایمان طبیعی / عمل زیبایی واژن بعد از زایمان طبیعی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان طبیعی

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان طبیعی

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان طبیعی می‌تواند به زنان کمک کند تا اندام قبل از بارداری خود را بازگردانند. زایمان یک تجربه خاص برای بسیاری از زنان است که به طور قابل توجهی بر جنبه‌های مختلف رفاه جسمی و عاطفی از جمله سلامت واژن تأثیر می‌گذارد. یکی از تغییرات اولیه مشاهده شده پس از زایمان، کشش و شل شدن بافت واژن است. علاوه بر این، روند زایمان می‌تواند منجر به پاره شدن بافت‌های واژن یا اپیزیوتومی شود، جایی که یک برش جراحی برای تسهیل زایمان ایجاد می‌شود. چنین اتفاقاتی نیاز به بخیه دارد که ممکن است بر احساس، سفتی و ظاهر کلی ناحیه واژن تأثیر بگذارد. در این مقاله به انواع عمل زیبایی واژن بعد از زایمان یا حین زایمان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

راههای تنگ شدن واژن بعد از زایمان طبیعی

در جستجوی گوگل، تعداد بی‌شماری درمان تنگ شدن واژن بعد زایمان در اینترنت یافت می‌شود. نمونه‌هایی از درمان‌های ناکارآمد و اثبات نشده شامل تمرینات لگنی، داروهای گیاهی و کرم‌های موضعی است. تنها راه سفت کردن واژن انجام عمل زیبایی است که به آنترمیم واژن نیز گفته می‌شود. جراحی جوانسازی واژن مجموعه‌ای از اقدامات با هدف تقویت و احیای ظاهر، عملکرد و احساس واژن پس از زایمان است.

عمل زیبایی واژن می‌تواند نگرانی‌های مختلفی را برطرف کند، از گشادی واژن گرفته تا زیبایی اندام تناسلی و درمان بیماری هایی همچون عفونت، خشکی واژن و درمان بی اختیاری ادرار. در زیر، روش‌های ترمیم واژن پس از زایمان را بررسی می‌کنیم:

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی که به عنوان جراحی سفت کردن واژن نیز شناخته می‌شود، بازسازی کانال واژن را هدف قرار می‌دهد تا شل شدن بافت‌هایی که اغلب در نتیجه زایمان یا افزایش سن ایجاد می‌شود را برطرف کند. هدف از این روش برداشتن بافت اضافی واژن و در نتیجه باریک شدن کانال واژن است. هدف اصلی واژینوپلاستی بازگرداندن سفتی واژن است که می‌تواند به میزان قابل توجهی حساسیت و رضایت را در طول رابطه جنسی افزایش دهد. با تقویت عضلات واژن و کاهش قطر داخلی، واژینوپلاستی نه تنها جنبه عملکردی واژن را بهبود می‌بخشد، بلکه اعتماد به نفس فرد را نیز افزایش می‌دهد.

جراحی زیبایی واژن چگونه انجام می شود؟
بیشتر بدانید

پرینورافی

پرینوپلاستی بر ترمیم جراحی و بازسازی پرینه، ناحیه بین واژن و مقعد که ممکن است در طول زایمان آسیب ببیند، تمرکز دارد. زنانی که تحت زایمان‌های واژینال تروماتیک قرار گرفته‌اند، اغلب زخم‌های دردناک و حساس را در این ناحیه همراه با تغییرات احتمالی در اندازه دهانه واژن تجربه می‌کنند. پرینورافی اغلب همراه با واژینوپلاستی است و با پرداختن به کانال واژن و پرینه در یک جلسه جراحی، یک نتیجه کامل برای جوانسازی واژن را امکان پذیر می‌کند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی لب های کوچک را هدف قرار می‌دهد و هدف آن تغییر اندازه یا تغییر شکل آنها برای دستیابی به ظاهری متعادل‌تر در رابطه با لابیا بزرگ است. این روش نگرانی‌های مربوط به اندازه، شکل یا تقارن لابیا مینور را برطرف می‌کند، که برای برخی ممکن است باعث ناراحتی در حین فعالیت‌های فیزیکی، مقاربت جنسی یا پوشیدن لباس‌های تنگ شود. علاوه بر این، لابیاپلاستی می‌تواند ظاهر زیبایی کلی ناحیه تناسلی را بهبود بخشد و منجر به بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس جنسی شود. لابیا پلاستی از پرطرفدارترین روش‌های جراحی پلاستیک واژن است.لابیاپلاستی با لیزر ار اف یا جراحی به شیوه تریم یا گوه انجام می‌شود.

هودکتومی

کاهش کلاهک کلیتورال یا هودکتومی برای برداشتن بافت اضافی پوشاننده کلیتوریس طراحی شده است که گاهی اوقات می‌تواند آن را مبهم کرده و لذت جنسی را کاهش دهد. با کاهش دقیق بافت کلاهک کلیتورال، این روش می‌تواند حس فیزیکی را در حین فعالیت‌های جنسی افزایش دهد و جذابیت زیبایی ناحیه تناسلی را بهبود بخشد. هدف کاهش هود کلیتورال که اغلب همراه با لابیاپلاستی انجام می‌شود، با هدف دستیابی به ظاهری هماهنگ و زیبا از ناحیه تناسلی همراه با افزایش رضایت جنسی به دلیل قرار گرفتن در معرض بیشتر کلیتوریس است.

عمل زیبایی بعد از زایمان طبیعی

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان طبیعی

زنان برای ترمیم واژن و عمل زیبایی بعد از زایمان طبیعی گزینه های مختلفی دارند. عمل را می‌توان پس از داشتن فرزند اول انجام داد یا تا زمانی که خانواده خود را تکمیل کردید به تعویق افتد. در همه موارد، صرف زمان برای بهبودی ضروری است. بدن شما باید قبل از انجام عمل زیبایی واژن در شرایط ایده آل باشد تا بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید. بیمار باید دوره نقاهت پس از هر عملی را نیز در نظر بگیرد.

جراحی واژینوپلاستی
بیشتر بدانید

جهت دریافت مشاوره یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

02122884654 09374053325


صفحه اینستاگرام دکتر مژده نامداری 

ترمیم واژن بلافاصله بعد از زایمان طبیعی

ترمیم واژن، که شامل بستن یا بخیه زدن در صورت آسیب‌ یا پارگی است، معمولاً بلافاصله پس از زایمان طبیعی انجام می‌شود. اما عمل زیبایی حین زایمان طبیعی مانند عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی، توصیه می‌شود که مدتی از زایمان طبیعی گذشته باشد تا میزان واقعی شل‌شدگی و گشادی بافت‌ها به درستی مشخص شود. با این حال، تصمیم نهایی به تشخیص پزشک شما بستگی دارد.

عمل زیبایی واژن حین زایمان سزارین

آیا می‌توان همزمان با زایمان سزارین، عمل زیبایی واژن انجام داد؟ بسیاری از افراد با شرایط زایمان سزارین آشنا هستند و می‌دانند که این عمل با خونریزی زیادی همراه است. بسیاری از بانوان فکر می‌کنند حین سزارین می‌توان عمل زیبایی هم انجام داد؛ اما بهتراست این کار انجام نشود. دلیل این توصیه این است که مراقبت‌های لازم پس از عمل زیبایی واژن به گونه‌ای است که ممکن است یک زن تازه زایمان کرده نتواند به درستی از آن مراقبت کند، که این موضوع می‌تواند منجر به عفونت‌ و مشکلات دیگر شود.

در نتیجه، این عمل نمی‌تواند به نتایج مطلوبی در زیبایی واژن منجر شود. نظر متخصصین این است که انجام عمل زیبایی واژن باید به بعد از زایمان موکول شود تا نتایج بهتری به دست آید. زیرا تورم و تغییرات هورمونی ناشی از بارداری می‌تواند باعث شود که شکل نهایی و اصلی واژن مشخص نشود. یکی از دلایل اصلی تورم لابیاها، تغییرات هورمونی دوران بارداری است. با گذشت 6 ماه از زایمان چه بصورت طبیعی و چه سزارین، انجام عمل زیبایی واژن می‌تواند نتایج قابل قبولی داشته و به زیبایی واژن منجر شود.

هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

هزینه‌های جراحی ترمیم و تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی شامل هزینه‌های بیهوشی یا بی‌حسی، تجهیزات اتاق عمل، هزینه بیمارستان و دستمزد متخصص زنان است. برای تعیین هزینه جراحی، فرد باید به مطب مراجعه کرده تا متخصص زنان ناحیه تناسلی را معاینه کند و میزان آسیب دیدگی را بررسی نماید.

آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟
بیشتر بدانید

در صورت داشتن سوال درباره جراحی تنگ کردن و ترمیم واژن، می‌توانید در بخش نظرات این مقاله با دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان و زایمان، مشورت کنید و پاسخ خود را دریافت نمایید.

سوالات متداول درباره زیبایی واژن بعد از زایمان

 • بعد از انجام جراحی زیبایی واژن تا چه مدت باید از رابطه جنسی خودداری کرد؟

  اگر درمان بصورت غیر جراحی باشد، باید حداقل یک هفته تا دو هفته صبر کنید تا رابطه جنسی داشته باشید. قبل از برقراری رابطه جنسی، علائم عفونت یا خونریزی را بررسی کنید. درمان جراحی ممکن است نیاز به پرهیز از رابطه جنسی برای چند هفته داشته باشد تا زمانی که ناحیه بهبود یافته و بخیه ها از بین بروند.

 • آیا عمل لابیاپلاستی عوارض خطرناکی دارد؟

  خیر، این عمل اگر توسط پزشک مجرب انجام شود خطری به جز خونریزی کم وجود ندارد.

  در این فایل صوتی دکتر مژده نامداری در خصوص عوارض عمل لابیاپلاستی توضیح می دهند.
 • آیا بیمه های درمانی جراحی زیبایی را پوشش می دهند؟

  متاسفانه بسیاری از شرکت های بیمه هزینه جراحی زیبایی پلاستیک را پرداخت نمی کنند.

برچسب ها:
دکتر مژده نامداری

دکتر مژده نامداری

متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران و عضو هيات علمي دانشگاه می‌باشد. دکتر نامداری 4 سال سابقه‌ی جراحی در شهرهای پرجمعيت استان خوزستان را دارد و از سال 1386 مشغول به طبابت می‌باشد. دکتر نامداری دوره‌های مختلف تكميلی طب زنان با تمركز بر جراحی زيبایی زنان، با تکنیک‌های روز و استفاده از بهترین دستگاه‌های کربوکسی تراپی، پلاسما جت، پلاسما DBD، آر اف سرجیکال و میکرونیدلینگ به فعالیت‌های پزشکی مشغول است و آماده‌ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان می باشد.

جهت دریافت مشاوره و یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

(شماره تماس مطب -> 02122884654) (فقط واتساپ -> 09374053325)


اینستاگرام دکتر نامداریواتساپ دکتر نامداری

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ با دکتر مژده نامداری

سوالات شما در اسرع وقت توسط دکتر و یا مشاورین کلینیک پاسخ داده می شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیامتان را از طریق SMS به شماره 09374053325 ارسال کنید.
Call Now Buttonتماس با مطب