دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / لابیاپلاستی / بهترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی تهران (نحوه انجام عمل)
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

بهترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی تهران (نحوه انجام عمل)

بهترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی تهران (نحوه انجام عمل)

در هنگام جستجو در مورد بهترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی گوگل ممکن است عبارت دیگری مانند “جوانسازی واژن” را به دست آورد، با این حال، هدف این مقاله این است که ابتدا لابیاپلاستی را از سایر اشکال جوانسازی واژن متمایز کند، سپس به شما در مورد روش لابیاپلاستی آموزش دهد.

جوانسازی واژن یک اصطلاح گسترده است که تعداد زیادی از گزینه ها را برای این رشته در حال رشد از مراقبت های بهداشتی انتخابی در بر می گیرد. درمان‌های «جوان‌سازی واژن» معمولاً شامل دستگاه‌های انرژی مانند لیزر، فرکانس رادیویی و اولتراسوند می‌شود. هدف از عمل لابیاپلاستی کاهش اندازه لابیا مینور (بافت های داخلی اندام تناسلی زنان) به گونه ای است که با لابیا ماژور (قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زنانه) همسطح شود. این روش شامل استفاده از چندین تکنیک مختلف عمل بسته به وضعیت خاص بیمار است.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کاهش یا افزایش اندازه لابیا است. افراد معمولاً این روش را برای کاهش ناراحتی فیزیکی انجام می دهند. لب های شما چین های پوست اطراف دهانه واژن شما هستند. شما در آنجا دو تا پوست دارید. چین های بیرونی لابیا ماژور نامیده می شود که به معنای لب های بزرگ است. این چین‌های گوشتی بزرگ‌تر هستند که از اندام‌های تناسلی خارجی شما محافظت می‌کنند. آنها پس از بلوغ با موهای ناحیه تناسلی پوشیده می شوند. چین های داخلی لابیا مینور نامیده می شود که به معنای لب های کوچک است. این چین های پوستی از دهانه مجرای ادرار (جایی که ادرار از بدن شما خارج می شود) و واژن محافظت می کند.

در طول لابیاپلاستی و بسته به دلیل انجام آن، جراح شما یکی از موارد زیر را انجام می دهد:

 • مقداری بافت را از لابیای شما جدا می کند تا اندازه آن کاهش یابد.
 • یک ماده پرکننده یا چربی به لابیا تزریق می کند تا آن را بزرگ کند.
 • لابیای شما را از بافت های دیگر بازسازی می کند.

دلایل انجام لابیاپلاستی

در این فایل صوتی دکتر مژده نامداری در خصوص عوامل انجام عمل لابیاپلاستی توضیح می دهند.

شما باید به دنبال یک پزشک خوب با گواهی بورد باشید که عوامل پزشکی، روانی و عاطفی عملی مانند لابیاپلاستی را درک کند. دلایل زیادی برای بزرگ شدن لابیای زنان وجود دارد، از جمله زایمان، افزایش سن، فعالیت جنسی و ژنتیک. خانم ها به دلایل مختلفی جراحی را انتخاب می کنند. اول، چندین مزیت عملکردی هنگام انتخاب برای لابیاپلاستی وجود دارد. بسیاری از زنانی که از بزرگی لابیا رنج می برند، در ورزش، بهداشت، عفونت های دستگاه ادراری، فعالیت جنسی و سایر فعالیت های بدنی دچار مشکل می شوند. علاوه بر این، با پوشیدن شلوار تنگ و چسبان، لابیوم بزرگ می‌تواند پوشیدن چنین لباس‌هایی را دشوار کند.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
بیشتر بدانید

بیهوشی برای لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است. این روش را می توان در عرض یک ساعت به صورت جداگانه یا با سایر جراحی های زیبایی انجام داد. بسته به طرح درمانی که با پزشک شما صحبت می شود، می توان آن را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد.

چه کسانی کاندید لابیاپلاستی هستند؟

برای کاهش اندازه لابیا مینور خود به طوری که از لبه های بزرگ بیرون نزند. بافت اضافی لب می تواند باعث ناراحتی و تحریک جسمی در حین ورزش، فعالیت های بدنی (مانند دوچرخه سواری یا دویدن) و مقاربت شود. برای بهبود بهداشت و سلامت، زیرا بافت اضافی می تواند پاکسازی را دشوارتر کند و می تواند محل نگهداری باکتری هایی باشد که می توانند باعث عفونت دستگاه ادراری شوند. دلایل زیبایی و احساسی برای کاهش عدم تقارن (شکل ناهموار) لابیا مینور یا لابیا بزرگ زمانی که یک طرف بلندتر یا شکل متفاوتی دارد.

میانگین سنی برای لابیاپلاستی چقدر است؟

اکثر افرادی که لابیاپلاستی انجام می دهند بین 18 تا 50 سال سن دارند. اما از آنجایی که لابیاپلاستی ممکن است در طول بارداری و زایمان کشیده شود، ممکن است بخواهید تا پایان زایمان صبر کنید.

بهترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی تهران

 

خانم دکتر مژده نامداری یکی از بهترین دکتر های زنان در تهران می باشد که در محدوده خیابان شریعتی مطب دارند. خانم دکتر نامداری لابیاپلاستی را به چند روش لابیاپلاستی با جراحی و لابیاپلاستی با آر اف سرجیکال و لیزر با به روزترین دستگاه ها انجام می دهند. دکتر در ابتدا در مورد اینکه چرا می خواهید لابیاپلاستی انجام دهید، صحبت می کند. سپس یک معاینه انجام می دهند. در مرحله بعد، پزشک جزئیات جراحی شما را توضیح می دهد، از جمله اینکه در کجا برش ها را ایجاد می کند و در مورد انتظارات و تغییرات در اندازه و شکل لابیای شما توضیح می دهند. خانم دکتر نامداری ممکن است بسته به شرح حال شما آزمایشات قبل از جراحی، از جمله آزمایش خون و آزمایش ادرار تجویز کند.

جراحی لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

پرستار موارد حیاتی شما (دما، نبض، فشار خون، سطح اکسیژن و تعداد تنفس) را اندازه گیری می کند. بعد از وصل کردن سرم ممکن است یک کاتتر ادراری را در مجرای ادراری شما قرار دهند. سپس، پزشک شما لابیای شما و پوست اطراف آن را تمیز می کند و بیهوشی را شروع می کنند. بسته به روش شما ممکن است آرام بخش با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی داشته باشید. پزشکتان در مورد اینکه کدام نوع بیهوشی برای شما بهترین است تصمیم خواهد گرفت.

عمل لابیاپلاستی چیست؟ + فیلم دکتر نامداری از سوالات متداول این عمل
بیشتر بدانید

پزشک شما روش جراحی را بر اساس نحوه تغییر اندازه یا تغییر شکل لب‌های شما (لابیا بزرگ و/یا لابیا کوچک) انتخاب می‌کند. آنها معمولا این جراحی را با چاقوی جراحی، قیچی یا آر اف سرجیکال انجام می دهند.

بهترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی

دو روش کلی برای کاهش لبیا های شما وجود دارد:

جراح بافت اضافی را از لبه بیرونی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی‌دارد به طوری که با یا داخل لبه‌های لابیا ماژور شما یکنواخت باشد. یا جراح شما یک قطعه بافت پایی شکل را از نواحی داخلی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی دارد. آنها زیر مخاط را دست نخورده می گذارند تا لبه چروکیده لابیای شما پس از بخیه زدن دست نخورده باقی بماند. این ظاهر طبیعی تری را برای لابیا کوچک شما حفظ می کند. به طور مشابه، اگر برای کوچک کردن لابیا ماژور تحت عمل جراحی قرار می‌گیرید، جراح بخش داخلی هر لبی از لب‌های بزرگ شما را برمی‌دارد.

جراح شما ممکن است بسته به تخصص جراحی یا نتیجه دلخواه شما، روش های ترجیحی دیگری داشته باشد. برای بزرگ کردن لابیا ماژور شما، جراح مقدار کمی چربی را از ناحیه دیگری مانند شکم یا ران شما (در روش لیپوساکشن) می گیرد و آن را به لابیا بزرگ شما تزریق می کند. تزریق اسید هیالورونیک به لابیا ماژور یک گزینه جایگزین است.

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

 

ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس است و به طور کلی نیاز به مراقبت مناسب دارد. بنابراین، هنگام انجام عملی مانند لابیاپلاستی، مراقبت بعد از عمل وجود دارد که باید قبل از انجام این عمل از آنها آگاه باشید.

 • شما باید از دوش گرفتن طولانی مدت خودداری کنید و هر بار پس از شستشو باید زخم را خشک کنید.
 • آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط جراح باید برای کاهش درد و التهاب مصرف شود، که می‌تواند بعد از عمل وجود داشته باشد
 • از دوچرخه‌سواری، دویدن و سایر فعالیت‌های بدنی اجتناب شود. بازگشت زودهنگام به فعالیت ها می تواند بر زخم فشار وارد کند و روند بهبودی را بی جهت به تاخیر بیندازد.
 • شما نباید لباس های تنگ یا لباس های زیر بپوشید زیرا باعث اصطکاک روی زخم می شوند.
 • شما نمی توانید برای حداقل چهار هفته رابطه جنسی داشته باشید.

چگونه بعد از جراحی واژن را بشوییم؟

برای شستن زخم فقط از آب ولرم (بدون صابون) استفاده کنید. پس از ادرار کردن، ناحیه مورد نظر را به آرامی پاک کنید یا آن را خشک کنید. ناحیه جراحی را مالش ندهید. جراح شما ممکن است از شما بخواهد که دارو مصرف کنید یا رژیم غذایی برای جلوگیری از یبوست توصیه کند تا زور نزنید، که می تواند بخیه های شما را کشیده یا بشکند.

همه چیز در خصوص جوانسازی واژن
بیشتر بدانید

آیا لابیاپلاستی واقعا دردناک است؟

شما مقداری تورم، ناراحتی و درد خواهید داشت، اما معمولاً داروهای مسکن و پماد های ترمیمی برای شما تجویز می شود. اگر ناراحتی شما با داروهای توصیه شده به خوبی کنترل نشد، با پزشک خود تماس بگیرید. درمان های خانگی مانند کمپرس سرد یا کیسه یخ  نیز مفید هستند. اکثر مردم فقط درد یا حساسیت به لمس خفیف را برای چند روز گزارش می کنند. پزشک ممکن است به شما یک نسخه آنتی بیوتیک بدهد تا برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی میل جنسی افزایش پیدا میکند؟

لابیاپلاستی می تواند درد مرتبط با رابطه جنسی را برای برخی افراد کاهش دهد که می تواند لذت شما را از رابطه جنسی افزایش دهد. همچنین، تغییرات در عزت نفس و رضایت از ظاهر اندام تناسلی شما ممکن است بر تجربیات جنسی شما تأثیر مثبت بگذارد.

آیا می توان با لابیاپلاستی به ارگاسم نرسیدن را برطرف نمود؟

لابیاپلاستی ظاهر اندام تناسلی شما را تغییر می دهد، اما عملکرد آنها را تغییر نمی دهد. اگر قبل از عمل مشکلی با خشکی واژن نداشتید، همچنان باید با تحریک جنسی ارکاسم را تجربه کنید. عدم ارگاسم دلایل متفاوتی دارد که مهمترین دلیل مسائل روحی و روانی است، ولی اگر علت ارگاسم آناتومی دستگاه تناسلی باشد. به طور مثال: در اثر زایمان، عفونت های مکرر، بافت مخاطی واژن و یا در اثر افزایش سن سلول های واژن فرسوده شده باشند و لغزندگی کافی حین نزدیکی ایجاد نکنند در این موارد می توانیم با کمک لابیوپلاستی مشکل را برطرف کنیم و بیمار به ارگاسم حین نزدیکی برسد. تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و لذت بیمار از رابطه جنسی بسیار زیاد است. به

ترین دکتر لابیاپلاستی در شریعتی خانم دکتر مژده نامداری است.

سوالات پرتکرار درباره لابیاپلاستی

 • آیا می توان تزریق ژل به واژن را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد؟

  برخی از روش های جوانسازی واژن می‌توانند همزمان با یکدیگر انجام شوند. برخی بانوان علاوه بر شلی واژن، دارای لابیاهای بزرگ و نامتقارن نیز هستند. این افراد می‌توانند همزمان عمل لابیاپلاستی و تزریق ژل به واژن را انجام دهند و پس از دوره نقاهت، نتیجه فوق‌العاده‌ای مشاهده کنند. انجام همزمان این دو روش، هیچ‌گونه عوارضی برای فرد ندارد و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه‌تر است.

 • چه زمانی بعد از لابیاپلاستی می توانم به کار، فعالیت بدنی و فعالیت جنسی برگردم؟

  پس از چند روز باید بتوانید به سر کار و سایر فعالیت های سبک بازگردید. اما اگر شغل شما شامل فعالیت بدنی یا بلند کردن بدنه است، ممکن است لازم باشد مدت بیشتری در خانه بمانید. شما باید از رابطه جنسی به مدت چهار تا شش هفته خودداری کنید.

 • آیا بیماران آلوده به ویروس HPV از نوع 16 می ‌توانند جراحی زیبایی را انجام دهند؟

  اگر شخص مبتلا به ویروس اچ پی وی است، قبل از جراحی، باید به دنبال درمان آن باشد و پس از برطرف شدن مشکل، سپس اقدام به جراحی نماید.

 • آیا عمل پرینورافی را میتوان با لابیاپلاستی انجام داد؟

  بله، همزمان با این عمل میتوان عمل پرینورافی و واژینوپلاستی را انجام داد. بعضی افراد همزمان با این جراحی تقاضای تزریق چربی و یا ژل به ناحیه لابیاماژور را دارند که قابل انجام است.

  در این فایل صوتی دکتر مژده نامداری در خصوص جراحی های دیگر همزمان با لابیاپلاستی توضیح می دهند
 • ممکن است قسمت های لب بعد از جراحی لابیاپلاستی دوباره ظاهر شوند؟

  خیر، بهبودی دائمی است و بافت های برداشته شده هرگز دوباره رشد نمی کنند. لابیاپلاستی یک عمل یک‌باره و طولانی‌مدت است. باید بدانید بچه دار شدن بعد از عمل ممکن است بر لابیاپلاستی شما تأثیر بگذارد.

 • آیا عمل لابیاپلاستی عوارض خطرناکی دارد؟

  خیر، این عمل اگر توسط پزشک مجرب انجام شود خطری به جز خونریزی کم وجود ندارد.

  در این فایل صوتی دکتر مژده نامداری در خصوص عوارض عمل لابیاپلاستی توضیح می دهند.
 • آیا بیمه های درمانی جراحی زیبایی را پوشش می دهند؟

  متاسفانه بسیاری از شرکت های بیمه هزینه جراحی زیبایی پلاستیک را پرداخت نمی کنند.

 • آیا می توان عمل تنگ کردن واژن را همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام داد؟

  بله هر دو عمل لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن را می توان باهم انجام داد.

 • هزینه عمل لابیاپلاستی چگونه تعیین می شود؟

  هزینه جراحی لابیاپلاستی، همانند سایر جراحی‌های زیبایی، نسبت به متغیرهای متعددی اعم از نوع روش جراحی، مکان انجام عمل، تجربه پزشک و انتظارات شما متغیر است. البته هزینه عمل به وسیله لیزر یا دستگاه RF مناسب تر از جراحی است. جهت دریافت مشاوره و بررسی شرایط شما با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

  02122884654 09374053325

 • آیا جراحی لابیاپلاستی برای افراد مجرد قابل انجام است؟

  بله، دختران مجرد و باکره نیز می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند و به هیچ وجه به پرده بکارت آسیبی نمی‌رساند. در واقع پرده بکارت تقریباً 3-4 سانتی متر در داخل قسمت های لب قرار دارد و به هیچ وجه ربطی به ناحیه عمل ندارد. یک مقاله مجزا در این خصوص تهیه شده است که میتوانید به آن رجوع کنید:

  آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

دسته ها: لابیاپلاستی
دکتر مژده نامداری

دکتر مژده نامداری

متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران و عضو هيات علمي دانشگاه می‌باشد. دکتر نامداری 4 سال سابقه‌ی جراحی در شهرهای پرجمعيت استان خوزستان را دارد و از سال 1386 مشغول به طبابت می‌باشد. دکتر نامداری دوره‌های مختلف تكميلی طب زنان با تمركز بر جراحی زيبایی زنان، با تکنیک‌های روز و استفاده از بهترین دستگاه‌های کربوکسی تراپی، پلاسما جت، پلاسما DBD، آر اف سرجیکال و میکرونیدلینگ به فعالیت‌های پزشکی مشغول است و آماده‌ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان می باشد.

جهت دریافت مشاوره و یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

(شماره تماس مطب -> 02122884654) (فقط واتساپ -> 09374053325)


اینستاگرام دکتر نامداریواتساپ دکتر نامداری

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ با دکتر مژده نامداری

سوالات شما در اسرع وقت توسط دکتر و یا مشاورین کلینیک پاسخ داده می شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیامتان را از طریق SMS به شماره 09374053325 ارسال کنید.
Call Now Buttonتماس با مطب