دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / تزریق چربی به واژن / تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی؟

تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی؟

گاهی اوقات لابیاها مانند سایر قسمت های بدن می توانند کمی شل شوند که به عواملی چون ژنتیک، چاقی، زایمان طبیعی و سن ارتباط دارد. شاید متوجه شده باشید که لابیای شما به اندازه گذشته خوش فرم نیست یا از ظاهر بدن خود در برخی لباس‌ها چندان راضی نباشید. برای این کار، بسیاری از خانم ها روشی را انتخاب می کنند که به عنوان تزریق چربی یا تزریق زل به واژن شناخته می شود. پس شما دو گزینه برای جوانسازی لابیا دارید. وقتی صحبت از روش‌های زیبایی، چه جراحی یا غیرجراحی به میان می‌آید، می‌خواهیم مطمئن باشیم گزینه‌ای که انتخاب می‌کنیم، نتایج پایدار و ماندگاری داشته باشید و نه چیزی که نیاز به انجام و پیگیری مجدد داشته باشد. همین امر برای هر عمل زیبایی زنان مانند تزریق چربی و ژل به واژن صادق است.

تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی؟ سوالی است که در ذهن همه وجود دارد که “کدامیک دائمی تر است؟” بیایید نگاهی مختصر به تزریق ژل به لابیا و چربی به لابیا داشته باشیم تا بتوانیم پاسخی برای اینکه کدام گزینه ماندگاری بیشتری دارد و برای شما مناسب است، پیدا کنیم.

تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی؟

تزریق چربی به بیکینی نسبت به ژل مزایای بیشتری دارد، زیرا چربی از بدن خود فرد استخراج و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. چربی به دلیل داشتن خون و سلول‌های دیگر، به جوانسازی بهتر کمک می‌کند. از طرفی، ناحیه تناسلی به حجم زیادی چربی برای تزریق نیاز دارد و استفاده از ژل به جای چربی هزینه بالایی خواهد داشت.

زمانی که برای درمان نیاز به حجم زیادی برای تزریق باشد، از چربی استفاده می‌شود که به جوانسازی کمک می‌کند. ماندگاری ژل نسبت به چربی کمتر است زیرا ژل بافتی از بدن نیست و پس از تزریق، بدن آنتی‌بادی‌هایی در برابر آن می‌سازد که جذب آن را تسریع می‌کند. به همین دلیل، ماندگاری ژل معمولاً بین 6 ماه تا یک سال است؛ به همین دلیل، ژل بیشتر برای ترمیم‌های کوچک استفاده می‌شود.

تزریق چربی به لابیا در تهران
بیشتر بدانید

چربی، چون از بافت‌های بدن خود فرد استخراج و به ناحیه دیگری تزریق می‌شود، بدن نسبت به آن حساسیت یا واکنش نشان نمی‌دهد و مانند پیوند عمل می‌کند، بنابراین ماندگارتر است. تنها در صورتی که فرد به طور ناگهانی وزن زیادی کم کند، ممکن است چربی سریعتر جذب شود. در غیر این صورت و با رعایت توصیه‌های پزشک، حدود 70 درصد از چربی باقی می‌ماند و جذب نمی‌شود.

تفاوت تزریق ژل و چربی به واژن

تزریق چربی و ژل به ناحیه تناسلی هر کدام دارای خصوصیاتی است که در زیر ان ها را بررسی میکنیم:

 1. در تزریق چربی به واژن امکان حساسیت و آلرژی شدید وجود ندارد.
 2. هزینه تزریق ژل بیسار بیشتر از تزریق چربی به واژن است.
 3. زمان تزریق ژل بسیار کوتاهتر از تزریق چربی است.
 4. فرم پذیری ژل بیشتر از چربی است.
 5. خاصیت جوانسازی واژن در تزریق چربی به دلیل داشتن سلولهای بنیادی بیشتر است.

چربی برای تزریق به واژن از کدام قسمت برداشته می شود؟

چربی که برای تزریق به نواحی تناسلی استفاده می‌شود، از بدن خود فرد استخراج شده و توسط پزشک متخصص به روشی ایمن و استاندارد در محیطی بهداشتی و استریل در کلینیک مجهز یا بیمارستان انجام می‌شود. در جلسه مشاوره با پزشک متخصص، ناحیه مناسب برای برداشت چربی مشخص می‌شود. معمولاً چربی برای تزریق به واژن و لابیاها از شکم؛ پهلو و ران برداشته می شود.

تکنیک مورد استفاده برای برداشت چربی، لیپوماتیک است که از مدرن‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره می‌برد. چربی استخراج شده، تحت پالایش قرار میگیرد تا سلول های چربی از سلول های خونی و مرده جدا شود. تمام مراحل در محیطی بهداشتی و تحت شرایط استریل توسط پزشک متخصص انجام می‌شود.

آیا می توان چربی را از بدن فرد دیگری دریافت کنیم؟

وقتی چربی از بدن یک فرد به بدن فرد دیگری تزریق شود، چون این چربی از بدن خود فرد دریافت نشده است، بدن آن را به عنوان یک جسم بیگانه تشخیص می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که سلول‌های دفاعی بدن به سمت این بافت بیگانه حمله کنند و آن را پس بزنند. در نهایت، این واکنش می‌تواند منجر به عفونت شود و شما مجبور به تخلیه چربی خواهید شد.

تزریق چربی به لابیا ماژورا در تهران
بیشتر بدانید

چه افرادی مناسب تزریق چربی یا ژل به واژن هستند؟

افرادی که لاغر هستند و چربی کمی دارند، مناسب برای تزریق چربی نیستند و می‌توانند از ترکیب ژل و چربی برای این کار استفاده کنند. بهتر است زنان باردار و زنانی که در دوران شیردهی هستند، این تزریق را انجام ندهند. همچنین افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند و سابقه حمله قلبی، سکته مغزی یا لخته شدن خون دارند. افرادی که عفونت واژن دارند، ابتدا باید بیماری خود را درمان کنند و سپس مراحل تزریق را انجام دهند.

نتیجه گیری

در پاسخ به سوال تزریق ژل به واژن بهتره یا چربی؟ با توجه به مواردی که ذکر شد تزریق چربی گزینه بهتری از تزریق ژل است. چربی، به دلیل اینکه از بافت‌های بدن خود فرد گرفته می‌شود، پس از تزریق به مرور زمان مقداری از آن جذب می‌شود. پس از یک یا دو ماه، تورم و پف ناحیه تزریق شده کاهش می‌یابد و شکل اصلی ناحیه تناسلی نمایان می‌شود. ممکن است در این مرحله، برخی از قسمت‌ها کوچکتر از سایر نقاط باشند که در این صورت می‌توان با تزریق ژل، ناحیه موردنظر را ترمیم کرد. بنابراین، با تزریق چربی درمان آغاز می‌شود و با تزریق ژل می‌توان به ترمیم نواحی نیازمند پرداخت.

سوالات متداول درباره تزریق چربی و ژل به واژن

 • آیا برای دختران مجرد هم می توان تزریق ژل به واژن را انجام داد؟

  تزریق ژل به واژن محدودیت سنی ندارد و به دلیل اینکه تزریق در قسمت خارجی واژن و بر روی لابیاهای ماژور انجام می‌شود، دختران باکره نیز می‌توانند بدون هیچ‌گونه استرس این عمل را انجام دهند. این روش ایمن است و برای همه زنان، بدون توجه به وضعیت باکرگی، قابل انجام است.

 • هزینه تزریق ژل به واژن چقدر است؟

  هزینه تزریق ژل واژن بستگی به برند ژل و میزان ژل تزریقی دارد. کلینیک مورد نظر و مهارت پزشک نیز نقش دارد. بنابراین نمی توان یک قیمت واحد برای آن در نظر گرفت.

 • آیا می توان تزریق ژل به واژن را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد؟

  برخی از روش های جوانسازی واژن می‌توانند همزمان با یکدیگر انجام شوند. برخی بانوان علاوه بر شلی واژن، دارای لابیاهای بزرگ و نامتقارن نیز هستند. این افراد می‌توانند همزمان عمل لابیاپلاستی و تزریق ژل به واژن را انجام دهند و پس از دوره نقاهت، نتیجه فوق‌العاده‌ای مشاهده کنند. انجام همزمان این دو روش، هیچ‌گونه عوارضی برای فرد ندارد و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه‌تر است.

 • تزریق چربی به واژن بهتر است یا ژل؟

  اکثر متخصصان معتقدند برای ناحیه حساس تناسلی تزریق چربی از ژل بهتر است. زیرا  هم هزینه کمتری دارد و از آن‌جایی که چربی را از بدن خود فرد می‌گیرند، احتمال موفقیت‌آمیز بودن پیوند بسیار بالاست. از طرفی بخش زیادی از چربی‌ها پس از مدتی جذب بدن می‌شوند تا پف و تورم غیر معمول واژن برطرف شود. در حالی‌ که این امکان برای ژل وجود ندارد.

 • آیا تزریق چربی به واژن درد دارد؟

  برای عمل بیمار یا طبق بهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار میگیرد؛ بنابراین در طی جراحی دردی احساس نمی کند. پس از آن، برای هر گونه ناراحتی و درد خفیفی که ممکن است تجربه کنید، مسکن تجویز می گردد.

 • عوارض تزریق چربی به واژن چیست؟

  عوارض تزریق چربی می تواند عفونت، ورم و التهاب، کبودی و تبدیل چربی به کیست در صورتی که چربی در یک ناحیه مقدار زیادی تجمع پیدا کند می باشد. استفاده از گن به منظور جذب چربی توسط واژن توصیه می شود.

 • آیا تزریق چربی به لابیا اسکار بر جای می گذارد؟

  جراحان از زخم‌های سوراخ بسیار ریز برای تزریق چربی با استفاده از کانول‌های کوچک (لوله‌ها) در طول فرآیند انتقال چربی استفاده می‌کنند. همچنین سوراخ ها تا حد امکان در مکان های نامحسوس انجام می شود. در نتیجه، جای زخم روی لب های بزرگ و اندام تناسلی اطراف آن به سختی قابل مشاهده است.

 • آیا بیمه های درمانی جراحی زیبایی را پوشش می دهند؟

  متاسفانه بسیاری از شرکت های بیمه هزینه جراحی زیبایی پلاستیک را پرداخت نمی کنند.

برچسب ها:
دکتر مژده نامداری

دکتر مژده نامداری

متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران و عضو هيات علمي دانشگاه می‌باشد. دکتر نامداری 4 سال سابقه‌ی جراحی در شهرهای پرجمعيت استان خوزستان را دارد و از سال 1386 مشغول به طبابت می‌باشد. دکتر نامداری دوره‌های مختلف تكميلی طب زنان با تمركز بر جراحی زيبایی زنان، با تکنیک‌های روز و استفاده از بهترین دستگاه‌های کربوکسی تراپی، پلاسما جت، پلاسما DBD، آر اف سرجیکال و میکرونیدلینگ به فعالیت‌های پزشکی مشغول است و آماده‌ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان می باشد.

جهت دریافت مشاوره و یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

(شماره تماس مطب -> 02122884654) (فقط واتساپ -> 09374053325)


اینستاگرام دکتر نامداریواتساپ دکتر نامداری

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ با دکتر مژده نامداری

سوالات شما در اسرع وقت توسط دکتر و یا مشاورین کلینیک پاسخ داده می شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیامتان را از طریق SMS به شماره 09374053325 ارسال کنید.
Call Now Buttonتماس با مطب