دکتر مژده نامداری / جراحی زیبایی زنان / آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید

آنچه باید در مورد کربوکسی تراپی بدانید

حقایق سریع

درباره

 • کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است.
 • در دهه 1930 از چشمه های معدنی فرانسوی سرچشمه گرفت.
  این درمان را می توان برای پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، معده و پاها اعمال کرد.
 • از تزریق دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن استفاده می کند.

ایمنی

 • اگرچه بسیاری از وب‌سایت‌ها یا ارائه‌دهندگان ادعا می‌کنند که کربوکسی‌تراپی بی‌خطر و مورد تأیید FDA است، اما برای این اهداف مورد آزمایش بالینی یا تأیید FDA قرار نگرفته است.

راحتی

 • این یک روش سریع و 15 تا 30 دقیقه ای سرپایی است.
 • پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی، می توانید بلافاصله به روال عادی خود بازگردید، به غیر از شنا و حمام کردن در وان به مدت 24 ساعت.

هزینه

 • اکثر افراد به 7 تا 10 جلسه نیاز دارند.
 • هزینه هر جلسه متفاوت است. لطفا تماس بگیرید.

اثر

افراد در مطالعه‌ای در سال 2016 با کاهش سلولیت از درجه III به درجه II مواجه شدند.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، حلقه های تیره زیر چشم و ترک های پوستی استفاده می شود. افرادی که تحت این روش قرار می گیرند در موارد زیر پیشرفت می کنند:

 • جریان
 • خاصیت ارتجاعی پوست
 • خطوط ظریف و چین و چروک

همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند.

علاوه بر این، می تواند با افزایش جریان خون به پلک، به کاهش حلقه های زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این روش درمانی برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند.

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش های تهاجمی تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود.

کربوکسی تراپی در موارد زیر قابل استفاده است:

درمان ترک پوستی با میکرونیدلینگ | درمان استریا یا استرچ مارک
بیشتر بدانید

هزینه های آن چقدر است؟

افراد معمولاً قبل از شروع به دیدن نتایج به ۷ تا ۱۰ جلسه کربوکسی تراپی نیاز دارند که با فاصله ۱ هفته از هم فاصله دارند. هزینه هر درمان بسته به ارائه دهنده متفاوت است. ولی برای اطلاع از قیمت های بروز لطفا تماس حاصل فرمایید.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

ویژگی های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. اما مکانیک این روش بیشتر یکسان است.

یک مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می کند.

گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، ساطع می شود.

فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می کند.

این روش تقریباً کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند. با وجود فقدان درد، برخی افراد گزارش می دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی می کنند.

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً تنها 15 تا 30 دقیقه طول می کشد تا کامل شود.

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده می شوید؟

هیچ آمادگی خاصی قبل از عمل وجود ندارد، اگرچه پزشک شما ممکن است بسته به شرایط شما دستورالعمل خاصی داشته باشد.

روش کار چگونه است؟

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

دلایل اهمیت از بین بردن جای زخم سزارین
بیشتر بدانید

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن، گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول های قرمز خون به آن ناحیه شود.

هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد حلقه های زیر چشم، رنگدانه را به درخشندگی سالم تغییر می دهد.

 • علائم کشش: علائم کششی که روی بدن خود می بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.
 • سلولیت: گاز دی اکسید کربن را می توان به سلول های چربی نیز تزریق کرد که باعث می شود سلول ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند. چندین مطالعه منبع معتبری را نشان داده اند که کربوکسی تراپی در صورت استفاده برای درمان سلولیت بی خطر و موثر است.
 • حلقه های زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود که باعث ایجاد تجمع عروقی می شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبود شده و رنگ رژگونه جایگزین آن می شود.
 • آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف را می توان با کربوکسی تراپی نیز درمان کرد.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً ایمن است که تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود.

افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می دهند نیز نباید به مدت 24 ساعت خود را در آب غوطه ور کنند، از جمله شنا یا استفاده از وان.

پس از آن چه چیزی باید انتظار داشت
هنگامی که کربوکسی تراپی برای درمان علائم کشش و اسکار استفاده می شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا علائم کشش در طول عمل متسع می شوند. خارش باید در عرض 5 دقیقه برطرف شود.

کربوکسی تراپی سلولیت
بیشتر بدانید

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ممکن است در حین تزریق احساس فشار کنند، مانند احساسی که در هنگام آزمایش فشار خون احساس می شود. این ناشی از انبساط گاز است.

مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. اما شما باید بتوانید روال عادی خود را پس از پایان عمل انجام دهید.

برچسب ها:
دکتر مژده نامداری

دکتر مژده نامداری

متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر مژده نامداری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران و عضو هيات علمي دانشگاه می‌باشد. دکتر نامداری 4 سال سابقه‌ی جراحی در شهرهای پرجمعيت استان خوزستان را دارد و از سال 1386 مشغول به طبابت می‌باشد. دکتر نامداری دوره‌های مختلف تكميلی طب زنان با تمركز بر جراحی زيبایی زنان، با تکنیک‌های روز و استفاده از بهترین دستگاه‌های کربوکسی تراپی، پلاسما جت، پلاسما DBD، آر اف سرجیکال و میکرونیدلینگ به فعالیت‌های پزشکی مشغول است و آماده‌ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان می باشد.

جهت دریافت مشاوره و یا اخذنوبت از مطب دکتر مژده نامداری، متخصص زنان در تهران از طریق شماره‌های زیر پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

(شماره تماس مطب -> 02122884654) (فقط واتساپ -> 09374053325)


اینستاگرام دکتر نامداریواتساپ دکتر نامداری

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ با دکتر مژده نامداری

سوالات شما در اسرع وقت توسط دکتر و یا مشاورین کلینیک پاسخ داده می شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیامتان را از طریق SMS به شماره 09374053325 ارسال کنید.
Call Now Buttonتماس با مطب